Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 1 10 100
IMAGINE DRAGONS - Bad Liar
Playlist
IMAGINE DRAGONS
Bad Liar
Právě vysílá:
Hitrádio Černá Hora
Víc muziky!

AKTUÁLNĚ: Koronavirus na východě Čech

AKTUÁLNĚ: Koronavirus na východě Čech

AKTUÁLNĚ: Koronavirus na východě Čech

tel.: 495 058 111, 778 532 313

tel.: 602 730 251

 tel: 607 042 086 | 607 041 577 | 607 042 219 (po-pá od 8:00 do 16:00)

Fakultní nemocnice Hradec Králové

Oblastní nemocnice Trutnov

Hygienici vyzývají obyvatelé, aby k získání informací nepoužívali linku 112. K těmto účelům slouží několik další telefonních čísel. Linku 112 bychom měli používat pouze v případě, že máme akutní zdravotní obtíže. Níže přinášíme kontakty pro občany, kteří chtějí o aktuální situaci získat informace.

jj

89816568_1030490717351355_3366557471555452928_n 89816752_2545699665539895_5445452982919364608_n

Pro seniory a lidi, kteří se o seniory pečují funguje speciální informační Linka seniorů. Tu můžete bezplatně kontaktovat na telefonním čísle 800 200 007. A to každý den od 08:00 do 20:00.


NEJDŮLEŽITĚJŠÍ REGIONÁLNÍ INFORMACE:

Roušek je stále nedostatek a tak se řada lidí pustila do jejich šití. Někteří šijí pro své rodinné příslušníky a známé. Na výrobu roušek, se přeorientovaly i některé firmy. Ty se zaměřily na šití roušek pro složky integrovaného záchranného systému, prodavačky, seniory a všechny, kdo je potřebují. Komu přebývají, může je věnovat do sběrného Rouškoboxu. Umístěný je v hradeckém Futuru. Sesbírané kusy poputují do tamní Oblastní charity.

Nemusíte čekat dlouhou frontu. Razítko na daňovém přiznání u kopie, která fyzické osobě zůstává, není potřeba. Před finančním úřadem tak můžete bez problémů daňové přiznání vložit do sběrného boxu. Ten je umístěn buď u vstupních dveří úřadu, případně u schránek. Díky nouzovému stavu na podání přiznání ale spěchat nemusíte. 

Hradec Králové uzavřel všechny školky Město Hradec Králové od pondělí 23. března  kvůli epidemii COVID-19 všechny ještě otevřené mateřské školy. Výjimkou je Mateřská škola Kamarád ve Veverkově ulici, která slouží pro děti zdravotníků či bezpečnostních sborů.

Královéhradecký kraj omezí vlakové spoje Epidemie koronaviru dolehne od půlnoci z neděle na pondělí i na vlakovou dopravu v Královéhradeckém kraji. Kraj po dohodě s Českými drahami omezí provoz regionálních vlaků. Méně jich bude jezdit až do 24. dubna. Situace se ale může změnit a omezení potrvá déle. Svůj spoj tak vždy zkontrolujte. Ideálně na webovém portálu idnes.cz Dopravní podnik Hradec Králové omezuje spoje V posledních dnech jezdí autobusy a trolejbusy v Hradci Králové poloprázdné.

Dopravní podnik Hradec Králové se proto rozhodl, že omezí počet denních spojů. Od pondělí 23. března bude platit prázdninový režim. V jízdních řádech bude platit druhý sloupec nazvaný „Pracovní den – omezení dopravy MHD.“

Vzorky na COVID-19 lidem v pardubické nemocnici odeberou v autě V Pardubické nemocnici bylo dnes otevřeno takzvané drive-in odběrové místo k vyšetření na nemoc COVID-19. Lidé s doporučením k odběru vzorků do něj vjedou vlastním autem, stěry z krku a nosohltanu jim zdravotníci odeberou přímo ve voze. Za hodinu takto zvládnou šest pacientů.

Šmejdi v Pardubicích nabízejí roušky po telefonu V telefonu se představí jako zástupce jedné z pojišťoven a začne vyprávět pohádku, že má pojišťovna vlastní zásobu roušek, o které nikdo neví. Pak si za ně řekne nesmyslnou částku, nechá si poslat peníze. No a asi nemusím vysvětlovat, že roušky nakonec nedorazí. Rada je jednoduchá. Roušek je tak málo, že Vám je dneska nikdo nebude nabízet po telefonu…

Pro pendlery se otevřel hraniční přechod Královec na Trutnovsku Pro lidi dojíždějící za prací do Náchoda se ve středu otevřel hraniční přechod Královec na Trutnovsku. Kvůli pomalému odbavování nákladních aut na hranicích v Polsku se tvořila dlouhá kolona. Ta ve středu začínala až na 50 kilometrů vzdálené dálnici D11. Dnes už je situace lepší.

Letadlo s rouškami z Číny přistane v Pardubicích Do České republiky by v několika následujících dnech mělo dorazit 30 milionů roušek. Letadlo s nimi přistane v sousedních Pardubicích. Je to jediné letiště v zemi, které dokáže odbavit velké nákladní letadlo An-124 Ruslan. Dorazit má o víkendu

Úřady omezují své úřední hodiny. 

Magistrát v Hradci Králové je pro veřejnost uzavřen. Magistrát města Pardubic je otevřen pro vyřízení neodkladných záležitostí budou agendy magistrátu až do 24. března otevřené v pondělí a ve středu, vždy od 8:00 do 11:00.

Kvůli uzavřeným hranicím s Polskem kolabuje v Náchodě doprava. V některých chvílích má kolona i 25 kilometrů a začíná už v Jaroměři. Policie radí, abychom se Náchodu vyhnuli a pokud nemusíme, abychom sem vůbec nejezdili. 

Hradec Králové placené parkování zrušil. Po celém městě tak řidiči zaparkují zdarma. Zrušení placených zón se netýká parkovacích domů. K podobnému opatření přistoupilo i vedení Náchoda. Zde se zdarma parkuje „U Bílé růže“ a v areálu bývalé Tepny. Během karantény nemusí motoristé v centru Pardubic platit parkovné. Podle usnesení Vlády České republiky ze dne 15. března 2020 jsou totiž parkovací zóny v obcích  přechodně zrušeny.

Na tři nové telefony čísla mohou lidé volat každý den od 08:0é do 16:00. Operátoři poradí jak se chovat, kam zavolat nebo pomůžou zprostředkovat nákup či vyzvednutí léků. Všechna tři telefonní čísla najdete na začátku tohoto článku.

Desinfekce - Vzhledem k potřebě zvýšené výroby dezinfekčních prostředků již začala vyrábět Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích.

Využití dobrovolných hasičů - Po dohodě Krajského sdružení hasičů a Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje budou aktivovány jednotky dobrovolných hasičů v kategorii JPO V. „Jednotky JPO V často disponují novými dopravními automobily, které byly pořízeny i s příspěvkem kraje, a proto se nabízí jejich využití pro pomoc občanům, a to především seniorům v regionu, s dovozem potravin či jiného nezbytného zboží, “ uvedl hejtman Netolický.

 Linková autobusová doprava v Královéhradeckém kraji bude kvůli boji s nemocí COVID-19 dočasně zdarma. Řidiči autobusů nebudou cestujícím prodávat jízdenky, nástup a výstup dveřmi u řidiče bude zakázán. Opatření začne platit od půlnoci z dneška na úterý. Rozhodlo o tom dnes vedení kraje. Cílem opatření je omezit kontakt mezi řidiči autobusů a cestujícími a sníží tak riziko přenosu koronaviru.

Nemocnice Pardubického kraje zakázala doprovod při porodech Nemocnice Pardubického kraje od 18.3. ruší možnost a přítomnost další osoby u porodu. U veškerých porodů může být přítomný pouze nejnutnější personál. Výjimku nemají ani budoucí tatínkové.

K testování na koronavir v laboratořích NPK musí být pacient indikován krajskou hygienickou stanicí nebo lékařem infektologem, sám si vyšetření a test zaplatit nemůže. 

Znovu prosíme spoluobčany, aby v případě podezření na koronavirus do nemocnice nechodili, ale snažili se TELEFONICKY  kontaktovat svého praktického lékaře, linku 112 nebo přímo příslušnou krajskou hygienickou stanici.

Nemocnice Trutnov spustí testování nakažených Nemocnice Trutnov by měla s testování začít od příštího týdne. „Prioritně půjde o testování osob, které jsou indikovány krajskou hygienickou stanicí. Zda bude mít nemocnice kapacity na testování samoplátců se zatím neví.

Fakultní nemocnice Hradec Králové od pondělí 16. března 2020 zrušila s ohledem na epidemii COVID-19 všechny plánované neakutní operace, omezila provoz svých ambulancí a připravuje další opatření. Akutní péče o pacienty bude i nadále zajištěna.

Uzavřeny MŠ i jesle. Na hranicích pomáhá střežit armáda. V Trutnově již nesmíte bez roušky (šátku) přes ústa do MHD.

Člen vedení společnosti Vodovody a kanalizace (VAK) Náchod onemocněl koronavirem. Firma je pro veřejnost dočasně uzavřená a její vedení je v karanténě. Řízení společnosti přebral starosta Náchoda Jan Birke. Ten uklidňuje veřejnost. Podle něho dodávky vody ohrožené nejsou.

V první řadě je třeba říct, že vláda za žádného stavu neuzavře obchody s potravinami. Není tak třeba propadat panice ani nakupovat zásoby. Aktuálně jsou otevřené obchody s potravinami, drogérie, lékárny, tabáky, benzinové pumpy, banky a pošty.