Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 1 10 100
IMAGINE DRAGONS - Bad Liar
Playlist
IMAGINE DRAGONS
Bad Liar
Právě vysílá:
Michal Knejp
Víc muziky!

TOP 5 deskových her vhodných i do karantény

TOP 5 deskových her vhodných i do karantény

Buďme upřímní, karanténa není vždy úplně zábava. Pokud je vás v rodině víc, těžko si představit že každý usedne na celý den jen ke svojí činnosti a ostatních si nebude všímat. Kdy jindy je lepší příležitost, jak poznat člena své rodiny i z jiné stránky?


1. Dostihy a sázky
DaS se objevily už v r. 1984, kdy je na trh přinesly ruce Ladislava Mareše. Jde v podstatě o českou variantu světově známé hry Monopoly, což je možná i důvod, proč se tehdejší vládě dílo pana Mareše nelíbilo. Režim hru oficiálně zkritizoval za šíření kapitalistických praktik, ale vyrábět ji nezakázal. To napomohlo slávě značky, což vedlo ke zvýšeným prodejům.imgw_1


2. Bang!
Starší generace si možná bude pamatovat hru, kterou jsme jako děti hrávaly hlavně na školách v přírodě. Jmenovala se Městečko Palermo, kde šlo o odhalení policistů a mafiánů skrze psychologicky laděnou detektivku. Každý hráč se tak musel naučit základům argumentace a dokázat někoho obvinit, anebo se útoku bránit.
V deskové podobě by pak podobnou hrou mohla být právě Bang!, která nás přenese do reálií Divokého západu, kde se pomocí karetního systému snažíte vypátrat bandity. Navíc je zde prvek renegáta, který nestojí na ničí straně a pomocí účinné taktiky může hru posunout svým záměrům. Zkrátka další pecka, která potrápí vaše mozkové závity.

Bang! | LENOŠÍME.CZ


3. Osadníci z Katanu
Další velmi známá a oblíbená hra, jejíž princip je velmi jednoduchý. Ovládnout ostrov jménem Katan. Hráči by měli už od počátku přemýšlet dlouho dopředu, neboť každý tah je důležitý. Musíte taktéž těžit suroviny na stavbu svého Impéria, což znamená umět s ostatními výhodně obchodovat.
I když se to na první pohled může zdát až příliš jednoduché, opak je pravdou. Uznáváme, doba hraní je přibližně jen hodinu a půl, o to větší zábavu ale zažijete. Svižná, jasná, ale nekompromisní. Každá strategická chyba se trestá. Opět zde existuje několik rozšíření, ať se jedná o postavy, či prostředí a zúčastnit se může 2-6 hráčů podle dané verze.

Popron.cz - ALBI Osadníci z Katanu nové - Stolní hry - Společenské hry, Volný čas a hobby - DVD, CD, LP, hudba, video. Hračky, vše pro domácnost. Dárky


4. Activity
Jedna z nejnáročnějších, ale také nejzábavnějších her, ve které uplatníte svoje herecké a umělecké schopnosti.
Princip je jednoduchý. Rozděleni do týmů, postupně dostáváte úkoly ze třech kategorií. Pantomima, popis či kreslení. Pomocí svých pohybů, slovní zásoby či kreslířského umu by měl každý dokázat popsat věc, nebo lidský úkon tak, aby jej spoluhráč/i dokázali uhádnout. V každém případě, ten z týmů, kterému se to podaří, postupuje o tolik políček kupředu, nakolik byla obtížný úkol.
Vyhrává jednoduše ten, který první doběhne do cíle. Hry se může účastnit až 16 hráčů, ale na provedení úkolu je omezený časový limit, stopáž se tak pohybuje okolo hodiny a půl.imgwActivity Junior - Společenská hra | Alza.cz


5. Carcassonne
Středověk poskytuje hodně materiálu z hlediska lidského vývoje, čehož využívá i tahle hra, zasazená do tohoto nechvalně proslulého a velmi drsného prostředí našich dějin.
Účel ale není všechny zabít a ovládnout jejich území, nýbrž postavit silné město a jeho okolí. Nezáleží tedy až tolik na počtu dobytých území, jako spíše na strategicky dobře zvoleném umístění svých klášterů, měst a polí. Body hráč získává mnoha různými způsoby, což automaticky neznamená, že když má hráč v područí víc políček, automaticky vyhraje.
Doporučuje se 2-5 hráčů, přičemž délka hraní se pohybuje okolo jedné hodiny. Nicméně vzhledem k obří hráčské komunitě existuje opravdu veliké množství rozšíření, takže při jejich střídání je opět na dlouho vystaráno.

Jak se hraje Carcassonne | Hrajeme.cz