Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 1 10 100
DUA LIPA - PHYSICAL
Playlist
DUA LIPA
PHYSICAL
Právě vysílá:
Petr Roubíček
Víc muziky!

Vysněné Vánoční dárky devadesátkových dětí

Vysněné Vánoční dárky devadesátkových dětí

Jelikož mobily ani tablety ještě téměř neexistovaly. My porevoluční děcka jsme si přáli hračky, se kterými se dalo doopravdy hrát. Pojďte si zavzpomínat a klidně ukažte tenhle seznam dnešní generaci, až budou fňukat, že pod stromečkem neležel nový iPhone. 


Tamagotchi

Maličký černobílý display na kterém pár pixelů tvořilo doslova kouzlo. Zvířátko, o které jsme se museli starat, krmit ho a hrát si s ním. Nejlepší bylo, když jich pak ve třídě při vyučování začalo několik najednou pípat hlady. A pokud jste měli model, kde bylo na výběr z více zvířátek, byli jste králem školy.

tama


Furby

To už bylo Tamagotchi level 1000. Plyšová příšerka, která reagovala na svého páníčka. Povídala si sním, zpívala i tančila. Ve své době jedna z nejdražších hraček, takže tahle položka z dopisu Ježíškovi se nesplnila každému.

fur


Tetris konzole

Další pixelový výkřik techniky. Stále rychleji padající obrazce, které bylo třeba srovnat tak, aby tvořili řadu. Když pak přišel ten toužebně očekávaný dlouhý dílek, který vymazal hned čtyři řady najednou. Wau, to byl pocit.

tetr


Balancující ptáček

Dnes už víme, že šlo jen o prostou fyziku a rozložení váhy. Ale tehdy? Zázrak. A co bylo nejúžasnější, že se ptáček dokázal kromě stojánu udržet i na prstě. Pak jsme s ním chodili po bytě a připadali si jako velcí piráti, kouzelníci, nebo zaříkávači zvířat.

pt


Pružina

Tam a zpátky... tam a zpátky... tam a zpátky... A když nás přestala bavit, poslali jsme ji dolů ze chodů. Vždyť i Ace Ventura věděl, že je to hračka století.


Mončičáci

Tady už možná jdeme ještě víc do minulosti, než jsou devadesátky. Ale i tak si tyhle rozkošné příšerky místo na tomhle seznamu zaslouží.

monc