Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 1 10 100
Avicii - Levels
Playlist
Avicii
Levels
Právě vysílá:
Roman Straka
Víc muziky!

REPORTÉR RADIOPODCAST - Tomáš SedláčekREPORTÉR RADIOPODCAST si pusťte zde.

Od pádu socialismu uplynulo dvaatřicet let, vstup do EU přišel zhruba v polovině této doby. Ekonom Tomáš Sedláček jej vidí také jako moment, který odděluje dva různé poločasy. „K Evropské unii máme zvláštní psychoekonomický vztah. Do našeho vstupu v roce 2004 jsme se opravdu snažili dohánět západní země a nechtěli zůstat někde napůl cesty v zemi nikoho.

A potom, jako kdybychom ztratili cíl a ocitli se v jakémsi vzduchoprázdnu, začali jsme brblat a přešlapovat, jako bychom se chtěli zase vracet zpátky, “ říká ekonom Tomáš Sedláček. Podle něj může stát Česko brzy před otázkou, zda se chce více zapojovat do dění v rámci EU, nebo zůstat stát někde na okraji mimo hlavní scénu.

Jak vidí budoucnost Evropy? Bude se měnit po brexitu? Které země má on sám nejraději a kde se cítí podobně jako doma? Jaké další téma může podle Tomáše Sedláčka sjednotit celý svět? A jak se bude vyvíjet „Republic of Internet“? Poslechněte si celý Reportér Radiopodcast právě zde.


V sedmém pokračování si moderátoři MARKÉTA RACHMANOVÁ a ROBERT ČÁSENSKÝ pozvali k rozhovoru Ivana Bartoše.

Ivan Bartoš má 41 let a je na něm interesantní celá řada věcí, a dredy už mezi ně dávno nepatří. Maturitu si udělal v Americe a IT studoval třeba v New Orleans. Dalo by se o něm říct, že je to mistr protikladů. Nahlédl do teologie a zároveň pracoval ve velkých korporátech, hraje na akordeon a zároveň mixuje psychedelický trance a i když je to politik, je až nezvykle slušný. Miluje knihy, deskové hry, film, sport, doma má manželku a dvě děti.

 

V šestém pokračování si moderátoři MARKÉTA RACHMANOVÁ a ROBERT ČÁSENSKÝ pozvali k rozhovoru Petra Fialu.

Narodil se na první školní den – 1. září 1964. V den sovětské okupace v roce 1968 ho coby čtyřletého chytil zánět slepého střeva a při Sametové revoluci se seznámil se svou ženou… Petr Fiala se nemohl stát nikým jiným, než politologem, politikem a učitelem politologie.
 
Mimochodem, málo se to o něm ví, ale je držitelem pěti medailí, z toho tří zlatých. Nevybojoval si je ale na hrazdě, vybojoval si je na akademickém poli. A k tomu desítky dalších vědeckých cen a členství v prestižních radách, vlastně se dá říct, že je sbírá jak Krpálek soupeře ze žíněnky.
 

Byl ale také novinářem, rektorem, ministrem školství a aktuálně vede na plný úvazek ODS. V čele koalice Spolu by se rád stal premiérem.


V pátém díle moderátoři MARKÉTA RACHMANOVÁ a ROBERT ČÁSENSKÝ přivítali u Reporter Radio Podcastu, byla ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková.


Ve čtvrtém díle si moderátoři MARKÉTA RACHMANOVÁ a ROBERT ČÁSENSKÝ pozvali k rozhovoru dva ekonomické experty, viceprezidenta Svazu průmyslu a obchodu Radka Špicara a Helenu Horskou, hlavní ekonomku Raiffeisenbank.  


Ve třetím díle si moderátoři MARKÉTA RACHMANOVÁ a ROBERT ČÁSENSKÝ pozvali k rozhovoru ROBERTA PLAGU, ministra školství, který má za sebou pro pedagogy přelomové dva roky. Ptali se jej, jak se pandemie koronaviru promítne do budoucnosti českého školství, zda bude testování na viry pevnou součástí docházky, či jak moc se přesune české školství do online prostoru.


Ve druhém díle REPORTÉR RADIO PODCASTU si Matkéta Rachmanová s Robertem Čásenským povídali se dvěma vlivnými zástupci české kultury. K tomu prvnímu chodí diváci v obleku a divačky v lodičkách, ke druhému všichni spíš v džínách a tričku. Přesto mají ředitel Národního divadla Jan Burian a hudební promotér David Gaydečka spoustu společných témat. Poslechněte si NÍŽE, jak oba vidí současný stav i blízkou budoucnost české kultury.

V prvním díle REPORTÉR RADIO PODCASTU si Matkéta Rachmanová s Robertem Čásenským pozvali epidemiologa Petra Smejkala. Ptali se jej, kdy budeme moci do barů, jak mu přátelé vyčítají spolupráci s Babišovou vládou, zda by šel by do bezplatné pomoci státu znova nebo jak se připravit na další pandemie. Všechny díly REPORTÉR RADIO PODCASTU  s MARKÉTOU RACHMANOVOU a ROBERTEM ČÁSENSKÝM si můžete pustit níže.