Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 110 100
GREEN DAY - Boulevard Of Broken Dreams
Playlist
GREEN DAY
Boulevard Of Broken Dreams
Právě vysílá:
Michal Knejp
Snídaně šampionů na Hitrádiu Černá Hora

AKTUÁLNĚ: OD PONDĚLÍ KE KADEŘNÍKOVI, otvírají i další služby!

AKTUÁLNĚ: OD PONDĚLÍ KE KADEŘNÍKOVI, otvírají i další služby!
Datum: 26. 4. 2021
Autor: Michal Merenda

Od pondělí 3. května se definitivně otevřou holičství, kadeřnictví, pedikúry, manikúry, masérské, kosmetické nebo regenerační služby, péče o zvířata či lázeňské léčebně-rehabilitační péče. Jak to bude s obchody, se rozhodne ve čtvrtek, podle aktuálních pandemických ukazatelů. Na twitteru to uvedl ministr Havlíček.

Ve službách by měl být zaveden režim jeden na jednoho, klienti se budou muset prokázat negativním testem na koronavirus. Vláda by měla určit, jak starý test bude uznáván a zda v krajních případech bude kromě potvrzení z certifikovaných odběrových center možné, aby personál zákazníky na místě otestoval samoodběrovým testem.

Protiepidemická opatření bude vláda uvolňovat podle šesti balíčků. Určující bude počet nakažených za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel. Tato podmínka se však netýká právě služeb spojených s péčí o tělo. V případě, že počet infikovaných klesne na 100 na 100.000 lidí, vláda minulý týden slibovala, že od pondělí budou moci otevřít i všechny obchody. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) dnes ale řekl, že tohoto počtu bude dosaženo nejspíše až ke konci příští týdne. Definitivní rozhodnutí v případě obchodů by mělo od vlády podle aktuální epidemické situace padnout ve čtvrtek, napsal Havlíček na twitteru.