Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 110 100
BOB SINCLAR - Love Generation
Playlist
BOB SINCLAR
Love Generation
Právě vysílá:
Jana Šimurdová
Rádio, které hraje...

Část lanovek v Krkonoších a Orlických horách jezdí jen o víkendech

Část lanovek v Krkonoších a Orlických horách jezdí jen o víkendech
Zdroj: Ondřej Littera
Datum: 11. 9. 2023
Autor: Petr Roubíček

Část lanovek v Krkonoších a v Orlických horách v Královéhradeckém kraji s koncem letní turistické sezony omezila provoz a jezdí nyní jen o víkendech. O sobotách a nedělích jezdí v září lanovka z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch a lanovka z Herlíkovic na vrch Žalý. Od pátku do neděle je v provozu lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně. Víkendový provoz lanovek zavedla také střediska Deštné v Orlických horách a Říčky v Orlických horách.

V trvalém provozu od 08:00 do 19:00 zůstává kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou na nejvyšší českou horu Sněžku. Od 1. září na lanovce platí jízdné vedlejší sezony. Jízda dospělého z Pece pod Sněžkou až na Sněžku nyní přijde na 520 korun místo 680 korun v červenci a v srpnu.

V denním provozu jsou nadále i kabinová lanovka z Janských Lázní na Černou horu a čtyřsedačková lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Lanovka z Velké Úpy na Portášky bude jezdit denně do 17. září, pak bude v provozu o víkendech a svátcích.

Doprovodné služby mají střediska o víkendech nadále otevřené. "Otevřený je bikepark, půjčovna kol a elektrokol, otevřena je restaurace," uvedli provozovatelé střediska v Říčkách. Na Černé hoře je o víkendech otevřený dětský park Kabinka. U horní stanice lanovky na Portášky mohou lidé nadále navštívit naučnou stezku v podobě herní krajiny Pecka, která je složená z velkých dřevěných prvků.