Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 1 10 100
IMAGINE DRAGONS - Bad Liar
Playlist
IMAGINE DRAGONS
Bad Liar
Právě vysílá:
Michal Knejp
Víc muziky!

Dívejte se na svět s nadhledem. Krásné rozhledny na východě Čech!

Dívejte se na svět s nadhledem. Krásné rozhledny na východě Čech!

Nadhled je to, co v současné době potřebujeme nejvíc ze všeho. Tady jsou tipy na místa na východě Čech, kde se na svět můžete podívat z patřičné výšky.

Stezka korunami stromů Krkonoše
Tady si vyšlápnete do výšky 45 metrů, kde se Vám rozprostře výhled na Krkonošské lesy, kde jsou některé stromy staré přes 150 let. Cestou nahoru potkáte i množství info tabulek, které Vám prozradí něco víc o přírodě, která Vás tu obklopuje.


Rozhledna Maxe Švabinského
Ta se tyčí Na Kozlovském kopci nad Českou Třebovou. Z výšky 33 metrů odsud za dobré viditelnosti můžete dohlédnout až Orlické hory, nebo Králický Sněžník.


Rozhledna Jahůdka
Tu najdete nedaleko městečka Luže, zhruba osmnáct kilometrů od Chrudimi. Jahůdka je ideální volbou pro ty, kteří mají strach z výšek. Tyčí se do výšky jen 12 metrů. Z ochozu se nabízí pěkný výhled hlavně na Luži, kde stojí třeba barokní kostel Panny Marie, nebo hrad Košumberk.


Toulovcova rozhledna
K té se můžete vyšplhat na Jarošovský kopec na Svitavsku. Nahoru vás dovede 60 schodů. Z rozhledny je vidět nejen do blízkého okolí, ale při dobré viditelnosti i okolí Pardubic, Hradce Králové a prakticky celý pás pohoří ohraničující Českou republiku ze severu.


Rozhledna Chlum u Hradce Králové
Ta stojí na nejvyšším bodě bývalého bojiště, kde v roce 1866 proběhla jedna z nejstrašnějších bitev prusko-rakouské války. Výstup a sestup na 35metrovou vyhlídkovou plošinu zajišťují dvě nezávislá lomená osmiboká schodiště, každé má 182 schodů.


Rozhledna Mariánka
Rozhledna vyrostla u obce Horní Čermná. Název nese po blízkém poutním místu Mariánská hora. Z vyhlídkové plošiny ve výšce necelých 19 m dohlédnete na Orlické hory, Zábřežskou vrchovinu a okolí Lanškrouna. Je možné vidět i Žamberk a Letohrad.


Stezka v oblacích Dolní Morava
Nahoru můžete vyjet lanovkou, nebo si vybrat jednu z 5 cest a vyrazit do oblak pěšky, na kole nebo třeba na skialpech. Ze samého vrcholku Vás čekají úžasné výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy i na hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.