Dynamo vyválčilo první bod! Ve třetí třetině rozhodl Ondřej Vála

Zdroj: HC Dynamo Pardubice
Datum: 31. 3. 2024
Autor: Petr Roubíček

Pardubičtí hokejisté porazili v prvním semifinále Play off Tipsport extraligy Litvínov 2:1. Dynamo v zápase prohrávalo gólem z 10. minuty, ještě v první třetině srovnal Matej Paulovič. Ve druhé třetině enteria arena gól neviděla. Rozhodnutí přišlo ve 45. minutě, kdy Ondřej Vála otočil skóre ve prospěch svého týmu a vystřelil Dynamu vedení v semifinálové sérii.

Dynamo vstoupilo do prvního semifinálového utkání velkým tlakem, v prvních deseti minutách se hrálo téměř výhradně před litvínovskou brankou. Ani ve čtvrtém domácím zápase play off ovšem Pardubice do vedení jako první nešly, skóre otevřela v 10. minutě Verva.

Vyrovnávací trefu obstaral proměněným samostatným únikem Matej Paulovič, který se prosadil podruhé v play off.

Druhý gól ve vyřazovacích bojích vstřelil také Ondřej Vála, který se prosadil ve 45. minutě také z brejkové situace. Valis je zatím jediným obráncem Dynama, který se trefil v play off.

V první i druhé třetině měli Pardubičtí výraznou střeleckou převahu. V úvodní části to bylo 20:11, ve druhé 15:4.

Pardubičtí hokejisté byli ukázkově disciplinovaní, v utkání nebyli ani jednou vyloučení.