Extraliga končí. Hradec Králové skončil na druhém místě a bere stříbro

Zdroj: Mountfield HK
Datum: 28. 4. 2023
Autor: Petr Roubíček

Hokejisté Třince získali počtvrté za sebou extraligový titul. Úspěšnou obhajobu dovršili v šestém utkání finále play off proti Hradci Králové, který dnes před svými diváky porazili 4:1. Celou sérii Slezané vyhráli 4:2 a nedovilili soupeři vyrovnat třízápasové manko.

Úvodní gól vstřelil ve 14. minutě třinecký obránce Martin Marinčin. Hosté vyrovnali ve třetí třetině zásluhou beka Mislava Rosandiče. Vítěznou branku dal v čase 56:43 útočník Libor Hudáček. Při power play Východočechů navýšili ještě rozdíl ve skóre útočníci Andrej Nestrašil a Marko Daňo.

Oceláři získali celkově páté zlato. Při současném vítězném tažení nepustili nikoho na trůn už od roku 2019. Sezonu předtím končili jako poražení finalisté. Od té doby vyhráli 13 sérií po sobě. V roce 2020 se extraliga nedohrála kvůli pandemii koronaviru.

Zatímco při třech předchozích triumfech koučoval mužstvo Václav Varaďa, tentokrát vedl tým ze střídačky Zdeněk Moták.