Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 110 100
CYRIL - Stumblin' In
Playlist
CYRIL
Stumblin' In
Právě vysílá:
Michal Knejp
Snídaně šampionů na Hitrádiu Černá Hora

Filmaři na Seči natáčeli snímek o kouzelném jezírku a přátelství

Filmaři na Seči natáčeli snímek o kouzelném jezírku a přátelství
Zdroj: Pardubický kraj
Datum: 13. 9. 2023
Autor: Petr Roubíček

Na přelomu srpna a září bylo na Seči živo. A nebylo to jenom kvůli zájmu turistů. Štáb režiséra Vojtěcha Strakatého tam natáčel celovečerní snímek s názvem Na druhé straně léta. Sečská přehrada se ve filmu stala místem, kde se náš svět prolíná s magií.

Na vzniku filmu se podílí i Pardubický kraj, který dlouhodobě se štáby spolupracuje na propagaci našeho regionu. „Téměř celý film se odehrává na Sečské přehradě, takže jsme společně s městem Seč tento projekt s regionálním charakterem rádi podpořili. Snímek sleduje příběh dívek, tráví léto na chatě u rybníka a nudí se. Jejich dobrodružství začne ve chvíli, kdy objeví tajemné jezírko, které prý dokáže člověka přenést kamkoli na světě. Naše regionální filmová kancelář East Bohemia Film Office pomáhala vytipovat hlavní lokaci a zprostředkovala kontakty na CHKO Železné hory, aby byla zajištěna ochrana přírody během natáčení. Filmová kancelář také pomohla zorganizovat kompars, který měl obrovský ohlas, “ popsal děj filmu i jeho vznik krajský radní pro cestovní ruch Alexandr Krejčíř.

Producentem je pardubický rodák Ondřej Lukeš ze společnosti Beginner’s Mind. Snímek vzniká v koprodukci s Českou Televizí a hrají v něm například Eliška Bašusová Hanušová, kterou můžete znát ze seriálu Ulice, dále Lucie Fingerhutová, Nikola Kylarová či Sofie Anna Švehlíková. Do kin by měl snímek vstoupit příští rok v létě.

na_druhe_strane_leta_maxim_stano_3

Na filmu pracujeme v malém štábu, který čítá kolem 20 lidí. Nepoužíváme žádnou velkou techniku. Pro mě osobně je na všech mých projektech stěžejní udržitelnost a již delší dobu spolupracuji s greenfilmingovou konzultační společností Planet A Film. Společně vždy vymýšlíme, jak natáčení zorganizovat tak, aby bylo co nejšetrnější k přírodě, “ popisuje přístup k natáčení producent Ondřej Lukeš. Na druhé straně léta je plánovaným celovečerním filmem režiséra Vojtěcha Strakatého, jehož debut s názvem Věčný klid se natáčel loni v září a momentálně se připravuje jeho uvedení do kin.

A proč se film natáčel právě na Sečské přehradě? „Po několikaměsíčním scoutingu lokací jsme se společně s kameramanem a režisérem shodli, že jedním ze dvou nejvhodnějších míst, kde bychom mohli náš film natočit, je Sečská přehrada. Ta je pro nás vhodná jak svou rozlohou, tak skutečností, že se uprostřed ní nachází ostrov, který je pro náš příběh důležitý, “ vysvětluje Ondřej Lukeš výběr lokality.

na_druhe_strane_leta_eliska_bausova_maxim_stano_5_1