Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 110 100
KATEŘINA MARIE TICHÁ - Zničená zem
Playlist
KATEŘINA MARIE TICHÁ
Zničená zem
Právě vysílá:
Martina Adamů
Rádio, které hraje...

Hokejisté Pardubic a Litvínova v neděli rozehrají semifinále

Hokejisté Pardubic a Litvínova v neděli rozehrají semifinále
Zdroj: HC Dynamo Pardubice
Datum: 28. 3. 2024
Autor: Petr Roubíček

Hokejisté Pardubic a Litvínova v neděli odstartují semifinále play off extraligy. V roli favorita do série vstoupí domácí Dynamo, které ovládlo základní část soutěže. Verva ale ve čtvrtfinále vyřadila po dlouhodobé části lépe postavené Brno a věří, že dokáže zaskočit i Východočechy. Sebevědomí může Litvínovu zvyšovat i vyrovnaná bilance v sezoně. Oba týmy mají ze vzájemných zápasů dvě výhry a každý dokázal vyhrát na soupeřově ledě.

Pardubice do semifinále postoupily po výhře 4:1 nad Hradcem Králové, Litvínov porazil v šesti zápasech Brno. Jistotu, že narazí na sebe, ale získaly až ve čtvrtek večer, kdy v poslední čtvrtfinálové sérii Třinec vyřadil České Budějovice. Oba týmy tak budou mít minimum času na přípravu, dnes navíc mají hráči volno. Taktiku s trenéry mohou ladit jen v sobotu a v den prvního souboje.

"Mají kvalitní tým, hrají energický hokej. V Litvínově je navíc užší hřiště, je to více kontaktní, máte méně prostoru. Což je někdy pro obránce i lepší," řekl obránce Dynama Tomáš Dvořák na adresu dalšího soupeře webu hokej.cz. Východočeši se v semifinále představí opět po roce, loni prohráli 3:4 na zápasy s Třincem. Do finále prošli naposledy před 12 lety, kdy následně získali titul.

Litvínov je v semifinále poprvé od roku 2015, kdy získal historický titul. Možná i proto Severočeši moc neřešili, zda se utkají s Pardubicemi, nebo se Spartou.

"Vlastně bylo úplně jedno, koho dostaneme. Když chceme celkově vyhrát, musíme porazit každého, kdo nám vstoupí do cesty. Máme k druhému semifinalistovi respekt, zároveň je v nás odhodlání, že jdeme vyhrát," řekl útočník Ondřej Kaše.

Verva, která v předkole play off vyřadila Plzeň, bude hodně spoléhat na britského útočníka Liama Kirka. Čtyřiadvacetiletý hráč je s 12 body a osmi góly nejproduktivnějším hráčem play off i nejlepším střelcem. Daří se i slovenskému brankáři Mateji Tomkovi, který si drží úspěšnost 94,49 procenta.

"Soupeře si nevyberete. Ale musí se s námi počítat, máme šikovné hráče dozadu i dopředu. Jsme rádi, že jsme nemuseli k sedmému zápasu do Brna, byl by dost nepříjemný. Dostali jsme dva dny volna, každý přijde vhod na načerpání nových sil a vyléčení drobných šrámů," řekl Tomek.

Zápas začne v neděli v 17 hodin.