Hokejová extraliga pokračuje! Mountfield má stále šanci na titul

Zdroj: Mountfield HK
Datum: 26. 4. 2023
Autor: Petr Roubíček

Hokejisté Hradce Králové porazili v pátém zápase finále play off extraligy Třinec 3:0 a podruhé odvrátili možný konec sezony a mistrovskou korunovaci Ocelářů. Góly se pod výhru Východočechů podepsali Patrik Miškář, Radek Pilař a Marek Zachar, čisté konto udržel Matěj Machovský. Série na čtyři výhry pokračuje za stavu 3:2 pro Třinec v pátek na ledě Slezanů, kteří usilují o čtvrtý titul za sebou.

Domácím vyšel ideálně vstup do utkání, když po 27 sekundách hry otevřel skóre Miškář. Hradecký útočník využil toho, že nejprve v útočném pásmu upadl Marinčin a v obranném poté Marcinko.

Východočechy rychlé vedení povzbudilo a ve 2. minutě mohl přidat druhý gól Klíma, Kacetl ale jeho střelu vyrazil. Následně fauloval Kurovský a Mountfield se tlačil do útoku dál. Hosté první oslabení ustáli a poté se sami připomněli v útočném pásmu. I Machovský byl ale pozorný.

Trenéři Ocelářů udělali před druhou třetinou drobné změny ve složení útoků, výraznější šance si však vytvářeli domácí. Ve 27. minutě připravil gólovou příležitost pro Klímu Zachar, jeho střelu Kacetl vyrazil.

V polovině utkání Slezané soupeře zatlačili, Machovský byl ale pozorný a ve 32. minutě z rychlé akce zahrozil domácí Eberle. Sám před Kacetlem netrefil ideálně puk. Po samostatné akci mohl vyrovnat Čukste, jenž se dostal až před hradeckého brankáře, Machovský ale udržel čisté konto.

Ve 37. minutě se vyprodaná ČPP arena dočkala druhého gólu v třinecké brance, když se po přečíslení dva na jednoho se štěstím prosadil Pilař. Po Okuliarově přihrávce se puk odrazil od brusle domácího útočníka a pomalu se doklouzal za brankovou čáru u tyčky.

Třinečtí se museli tlačit do útoku a domácí hrozili z rychlých protiútoků. Ve 44. minutě mohl přiblížit Hradec k výhře Zachar, samostatný nájezd ale zakončil nepřesnou přihrávkou na spoluhráče. V 51. minutě neuspěl ani Lalancette.

Šest minut před koncem byl vyloučen Rosandič a Oceláři měli velkou šanci duel zdramatizovat. Blízko branky byl Marcinko, Jeřábek trefil tyč. Obětavě hrající domácí se ubránili. Při power play soupeře pak jejich druhou výhru za sebou pečetil Zachar.