Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 110 100
KATY PERRY - Teenage Dream
Playlist
KATY PERRY
Teenage Dream
Právě vysílá:
Jana Šimurdová
Rádio, které hraje...

Konec mrazů! O víkendu se oteplí, příští týden naměříme i 10 nad nulou

Konec mrazů! O víkendu se oteplí, příští týden naměříme i 10 nad nulou
Datum: 9. 2. 2023
Autor: Michal Merenda

O nadcházejícím víkendu se v Česku oteplí a přibude oblačnosti. Teploty přes den se zvednou nad nulu. Meteorologové očekávají srážky. Na horách bude nejprve sněžit, později může pršet i ve vyšších polohách. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a informací na jeho facebooku.

Dnes bude ještě celý den slunečno. Nejvyšší denní teploty budou nula až čtyři stupně Celsia. Na horách může foukat silnější vítr. "Už v průběhu noci na pátek ale začne přibývat oblačnost související s pásem oblačnosti nad severozápadní Evropou. Ta zatím srážky nepřinese," uvedli meteorologové.

V pátek tak bude polojasno až oblačno, zejména na horách na severu a severovýchodě přechodně až zataženo. Sněžit bude jen ojediněle. Noční minima ještě mohou spadnout až na minus deset stupňů, denní maxima ale už vystoupají i na plus šest stupňů.

"Déšť a ve vyšších polohách i sněžení přinese až sobotní frontální systém. Zároveň se během víkendu oteplí, proto může později pršet i na horách," sdělil ČHMÚ. Oteplení bude podle něj patrné hlavně ráno, tuhé mrazy z posledních dní skončí. Nedělní ranní minima už budou nad nulou.

Sobotní nejvyšší denní teploty budou mezi dvěma až šesti stupni Celsia, v neděli mezi čtyřmi až osmi stupni. Podobné počasí má vydržet i v příštím týdnu, postupně se může oteplit i na deset stupňů Celsia.