Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 110 100
HODINY - Souhvězdí
Playlist
HODINY
Souhvězdí
Právě vysílá:
Hitrádio Černá Hora
Víc muziky!

Na Svitavsku začal jezdit autobus na zavolání. Stačí mobilní aplikace

Na Svitavsku začal jezdit autobus na zavolání. Stačí mobilní aplikace
Zdroj: PaK
Datum: 15. 5. 2024
Autor: Petr Roubíček

Pardubický kraj, český start-up CITYA a regionální dopravce BusLine společně na Svitavsku spouští pilotní projekt #ZkusBus, který by mohl být revolucí v cestování po našem regionu. Jízdní řády si totiž budou ve speciální aplikaci určovat sami cestující. Novinka má přinést rozšíření veřejné dopravy a zkvalitnění nabídky služeb pro občany. První měsíc je navíc pro všechny zájemce služba zcela zdarma. Stačí si stáhnout appku, vybrat cíl cesty a vyrazit.

#ZkusBus přináší flexibilní a rychlý způsob cestování v rámci Svitav a blízkých obcí od Opatova po Radiměř. Umožní se cestujícím během 15 minut dostat kamkoliv budou potřebovat. A jak to celé funguje?

V přehledné aplikaci #ZkusBus dostupné na Google Store i Apple Store si pár kliknutími objednáte a zaplatíte minibus s logem Pardubického kraje, který pro vás za pár okamžiků přijede na takzvanou virtuální zastávku. Ta se bude nacházet na bezpečném místě v blízkosti vašeho bydliště či aktuální polohy, kde zde se zrovna nacházíte. Řidiči řeknete pouze své jméno a jedete. Služba je tu pro vás každý pracovní den mezi 8 a 20 hodinou.

Více informací a odkazy ke stažení najdete na https://www.citya.io/odvoz-po-svitavsku 

Zkušební provoz bude trvat od 13. května do 13. října. Pak dojde k vyhodnocení dat a celého fungování #ZkusBusu.

Minibusem se můžete svézt mezi Svitavami a Opatovem, Opatovcem, Dětřichovem, Koclířovem, Kamennou Horkou, Hradcem nad Svitavou, Radiměří a Vendolím.

Provoz pouze v rámci Svitav nebude možný, protože #ZkusBus nemá plnit roli městské hromadné dopravy či konkurovat svitavskému Senior Taxi. Posláním #ZkusBusu je zajistit obyvatelům okolních obcí snadnou cestu do regionálního centra za lékařem, na úřad, nákupy a další aktivity.