Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 1 10 100
REGARD - Ride It
Playlist
REGARD
Ride It
Právě vysílá:
Roman Straka
Víc muziky!

Páté vajíčko je tu! Bohunka i Buhouš pokračují v tvoření nové rodinky! Sledujte je živě s námi

Páté vajíčko je tu! Bohunka i Buhouš pokračují v tvoření nové rodinky! Sledujte je živě s námi

Páté vajíčko je tu!

Zatímco si Bohouš zaletěl na večeři, musela se Bohunka ve čtvrtek večer sama vypořádat s pátým vajíčkem. To se přihlásilo o slovo dříve než obvykle. Bohunka načechrala podušku stávajícím čtyřem vajíčkům, každé pootočila a zalehla na ně. Nepřítomnost Bohouše s sebou alespoň nesla klid na loži. Jen při potřebě se Bohunka neodvážila vzdálit od svého pokladu a pustila čápanec doprostřed hnízda.

Pak to šlo rychle – ve 20:19:50 bylo vajíčko po krátkém zatlačení na světě.  Bohouš byl stále mimo hnízdo, a tak Bohunka nespěchala se vstáváním. Zvedla se až ve 20:31:00, aby přerovnala všech pět vajíček. Tuto činnost jsme si díky časnému snesení mohli prohlédnout ještě i v barvách, bez IR přísvitu. Bohouš dorazil až za šera ve 20:45, překontroloval důlek a s radostí se bez váhání ujal sezení.

V minulých letech Bohunka nikdy nesnesla více než čtyři vejce (ano, loni vlastně šest, ale dvě Bohouš vyhodil). Ve čtvrtek 22. dubna večer uvidíme, zda tomu bude letos stejně nebo zda přibude ještě páté. Ideální by však bylo, kdyby se tak nestalo. Víme, že čtyři čápata Bohouš s Bohunkou bez problémů uživí. Vyhnuli by se tak případné nutnosti eliminaci nejslabšího mládětě, jejíž pravděpodobnost s počtem čápat výrazně roste.


zdroj: www.capibohuslavice.cz / www.youtube.com/c/HDinternetsro/featured