Vysílací studio: 495 500 278
Dopravní linka: 800 110 100
SUPERMODE - Tell Me Why
Playlist
SUPERMODE
Tell Me Why
Právě vysílá:
Leona Gyöngyösi
Rádio, které hraje...

PŘEHLED: Kam na pálení čarodějnic na východě Čech?

PŘEHLED: Kam na pálení čarodějnic na východě Čech?
Zdroj: ivabalk | Pixabay
Datum: 27. 4. 2023
Autor: Petr Roubíček

Filipojakubskou noc a pálení čarodějnic si na východě Čech budeme moct užít hned na několika místech. Konají se velké akce s vystoupením hudebních kapel i malé obecní srazy, které pořádají místní spolky nebo dobrovolní hasiči. Kam v neděli s přáteli nebo rodinou vyrazit? Dozvíte se v následujícím přehledu.  

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Hradecké čarodějnice na Stříbrném rybníku  

„Letos jsme pro vás opět připravili bohatý program, soutěže, kapely, pálení čarodějnice, kostýmovaný průvod i opékání buřtů, “ uvádí pořadatelé na svém webu. Připravená je také soutěž o nejlepší masku a autogramiáda hradeckých hokejistů a basketbalistů.  

Na pódiu se vystřídají Hakelband, Emma Hubáčková, Totální nasazení, Oválná, Znoucnost a skupina Nadoraz.  

Pálení Čarodějnic na Dolcích u Trutnova  

Pálení čarodějnic v kempu Dolce na Trutnovsku se bude konat od 16:00. Návštěvníci se mohou těšit na dílničky pro děti, pohybové hry, opékání buřtů. S rozděláním ohně se počítá v 18:00. Kromě toho se bude vyhlašovat nejlepší maska čarodějnice nebo čaroděje.  

Čarodějnice na Dětském dopravním hřišti v Náchodě 

Program na dopravním hřišti v Náchodě – Bělovsi začíná v 15:30, kdy se začne se soutěžemi pro děti. Připravené je čarodějnické kadeřnictví nebo animační show pro děti. Velká vatra se zapálí v 18:30. Kromě toho jsou na programu i ukázky canisterapie se psy, Strašidelný hrad aneb čarodějnická show nebo Fireshow Alterna. 

Čarodějnice v Rovensku pod Troskami 

Čarodějnice se budou pálit i na Jičínsku. Sbor dobrovolných hasičů Rovensko pod Troskami a Město Rovensko pod Troskami pořádají tradiční pálení čarodějnice na Paldě. Akce startuje v 18:00. Připravené je občerstvení a po setmění také ohňostroj.  

Čarodějáles Hořice 

Jeho první část od 15:00 je určena převážně dětem. Do programu je zapojen DDM Hořice s řadou soutěží. O další soutěže a o možnost zhlédnutí hasičské techniky se postarají dobrovolní i profesionální hasiči. Ti nejmenší se v 16:15 mohou těšit na představení Loutkového souboru Zvonek. Program je doprovázen dětskou diskotékou. 

V 18:00 pak vypukne druhá část programu, ČARO DISCO PÁRTY. V 19:15 bude zapálena hlavní vatra s čarodějnicí. Vše s volnou zábavou až do půlnoci. 

Čarodějnice ve Vlčkovicích v Podkrkonoší  

Čarodějnice se budou pálit na Královédvorsku. Například ve Vlčkovicích v Podkrkonoší je připravený každoroční rej čarodějnic. Na děti bude čekat stezka s úkoly, soutěžemi a odměnami. Taktéž i tradiční opékání špekáčků, lampionový průvod atd. Začátek akce je u Obecního úřadu v 16:00. 

PARDUBICKÝ KRAJ

Pálení čarodějnic u Seče  

Tradiční pálení Čarodějnic je ve Žďárci u Seče již dlouhodobou a oblíbenou tradicí, letos událost připadá na neděli 30. dubna 2023. Od 18:00 je připraven zábavný čarodějnický program pro děti ve formě soutěží, her a dalších. Okolo 20:00 se zapálí vatra s čarodějnicí. 

Choceňské čarodějnice 

Ostrov již tradičně navštíví rej čarodějnic z TJ Sokol. K tanci a poslechu zahraje kapela Co dům dal Choceň. Dětské odpoledne se soutěžemi pořádá DDM Choceň. Občerstvení, včetně buřtů k opékání, zajistí choceňské podniky. 

Pálení čarodějnic 2023 se Stresorem 

Večerní koncert tradičního pálení čarodějnic ve Starém Hradišti opět se Stresorem! Po čtyřech letech se konečně uvidíme ve Starém Hradišti! Namícháme vám ten nejlepší koktejl českých rockových hitů od Kabátu, Harleje, Alkeholu a Škworu, a to pěkně naplno. 

Během dne se můžete těšit na spoustu atrakcí, skákací hrad, malování na obličej, autodrom, opékání buřtů a mnoho dalšího. 

Pálení čarodějnic v Ústí nad Orlicí  

Také v letošním roce proběhne v Ústí nad Orlicí a jeho okolí tradiční „pálení čarodějnic“. 30. dubna se tento čarodějnický rej bude konat například u hasičské zbrojnice v Hylvátech nebo v Knapovci. Všude na vás čeká tradiční občerstvení, dětské hry a hudba k tanci i poslechu. 

Pálení čarodějnic na hasičském stadionu ve Vysokém Mýtě  

Slavnostní zapálení ohně, ohňostroj, ukázka hasičské techniky, hudební doprovod, občerstvení. Zábavné soutěže a atrakce pro děti. Prodej špekáčků na opékání. Čarodějnické masky budou odměněny. 

Čarodějnice v Janově  

Začátek je plánován na 18:00 u základní školy, odkud vyjde strašidelný průvod. Masky, strašidla a čarodějnice jsou vítány a za svou kreativitu budou odměněny sladkostmi. Tanečníci z řad malých čarodějnic Vám předvedou fantastický výkon, při kterém budete mít pocit, že se sami ponořujete do magického světa. 

Od 16:30 hodin mohou děti využít malování na obličej v přízemí školy. Takže si připravte své kostýmy, nechte se unášet tancem a zábavou a přidejte se k nám na nezapomenutelnou noc plnou magie a zábavy na JANOVSKÉM PÁLENÍ ČARODĚJNIC! 

Pálení čarodějnic – Svitavy  

V areálu Hasičské zahrady na tebe bude čekat velká vatra a po celou noc největší hity všech dob v podání skvělých DJs. Vstup do hasičské zahrady je do 21:00 zdarma, poté za sto korun.