Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 110 100
JASPER FORKS - River Flows In You
Playlist
JASPER FORKS
River Flows In You
Právě vysílá:
Jana Šimurdová
Rádio, které hraje...

PŘEHLED PRO NÁVRAT DO ŠKOL: Pravidla pro očkování, testy a omezení ve výuce

PŘEHLED PRO NÁVRAT DO ŠKOL: Pravidla pro očkování, testy a omezení ve výuce
Datum: 31. 8. 2021
Autor: Michal Merenda

1. září nastoupí děti do dalšího školního roku. Podobně jako v tom loňském na ně čeká celá řada opatření a nařízení související s epidemií. I když nejsou tak přísná, jako loni, na úplně klasický školní rok si ještě budeme muset počkat.

NAOČKOVANÉ DĚTI:

Děti, které v uplynulých 180 dnech prodělaly onemocnění covid-19, a ty, které jsou očkované, budou mít návrat do škol nejjednodušší. Vyhnou se testování a dalším omezením.

TESTOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH:

Žáci základních a středních škol, kteří nebudou mít očkování, se na začátku září třikrát otestují antigenními testy na covid. Termíny testování budou 1. či 2. září a dál 6. a 9. září.

Pro děti, které se na covid-19 preventivně neotestují, bude ve škole po celou dobu povinná rouška či respirátor. Pokud odmítnou i to, nebudou se moct účastnit prezenčního vzdělávání.

KARANTÉNA NAKAŽENÝCH DĚTÍ:

V případě pozitivního výsledku antigenního testu bude dítě posláno na potvrzovací PCR test. Pokud i ten vyjde pozitivně a pokud byl odebrán hned 1.­ září, do karantény půjde jen tento žák, případně jeho rodina. V dalších vlnách testování se může stát, že v karanténě skončí celá třída.

OMEZENÍ VÝUKY:

Školy by měly od září omezit slučování tříd či hromadné školní akce. Neměly by se pořádat například besedy či divadelní představení, omezit by se měl i pohyb cizích lidí v prostorách škol a hodiny tělocviku by měly probíhat co nejvíc venku.

Děti, které se nenechají na začátku školního roku testovat, nebudou moci cvičit uvnitř a budou mít zakázáno zpívat.

zdroj: čtk, idnes.cz