Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 1 10 100
DAFT PUNK & PHARRELL WILLIAMS - Get Lucky
Playlist
DAFT PUNK & PHARRELL WILLIAMS
Get Lucky
Právě vysílá:
Roman Straka
Víc muziky!

ŠACHBOX NEBO PODVODNÍ HOKEJ... POŠAHANÉ SPORTY, KTERÉ PŘES LÉTO MUSÍŠ ZKUSIT! 

ŠACHBOX NEBO PODVODNÍ HOKEJ... POŠAHANÉ SPORTY, KTERÉ PŘES LÉTO MUSÍŠ ZKUSIT! 

Klasické sporty jsou nuda! Máme tak pro Vás seznam těch nejvíce šílených.

Je libo vyzkoušet například Tchoukball, Ping-vol nebo okopávání holení? 


 Tchoukball

Vypadá to jako házená, ale místo do branek jsou trampolíny. Cílem je hodit míč do trampolíny, aby se odrazil tak prudce a překvapivě, aby jej protivník pře dopadem na zem nestihl chytit. Jen tak jde docílit vodu. 

 Video: 

 


Šachbox

Boxeři si dají kolo s rukavice a kolo s figurkami. Hraje se na jedenáct kol přičemž se začíná a končí tím šachovým. Rozdíl od klasického boxu je jen ten, že kromě knockoutu a rozhodnutí rozhodčího může ukončit hru i mat! 

 Video: 

 


Podvodní hokej

Hraje se s krátkými hokejky a speciálním olověným pukem, který se udrží u dna bazénu. Hraje se v hloubce minimálně dvou metrů. Hra je rozdělená na dva poločasy (2x15 minut).

 Video:

 


Běh za sýrem

Asi jeden z nejznámějších šílených sportů. Ten , kdo se spustí z kopce a dole bude u rozjetého sýra jako první, vyhrává. Od loňského roku ale sýr nahradila slaměná náhrada, aby neohrožoval přihlížející. 

 Video:

 


Ping-vol 

Jde o ryze Český výmysl. Kombinace volejbalu a stolního tenisu. Stůl i pálky jsou stejné. Jen se hraje čtyřhra a stejně jako ve volejbale na tři doteky. Jen výměny jsou často delší než u obou původních. 

 Video:

 


Royal Shrovetide Football

Spíš než sport je ti obrovská bitva dvou mas lidí, mezi které se vhodí míč, který musí jeden z týmů dopravit k až tři míle vzdálenému cíli. Jde o velkou tradici hlavně na britských ostrovech. 

 Video: 

 


Palcování

Klasická páka, jen nohama. Pravidla jsou stejné. Hráč, který nevydrží nápor soupeře a povolí prohrává. 

 Video: 


Wife-carrying (Běh s manželkou) 

Muži vezmou na ramena své manželky, ty si zaháknou nohama pod krkem a jde se na start. Trasa má 253,5 metrů a po cestě čekají závodníky různé překážky. Například i vodník. Pokud má závodník manželku lehčí, než 50kg, dostane ještě speciální závaží.

 Video: 

 


Okopávání holení 

Zřejmě jeden z prvních bojových sportů na světě. Účastníci mají nohavice vycpané slámou. Kolem nich pak pobíhá rozhodčí, který údery kopy pozoruje a sčítá bojovníkům body podobně jako při boxu.

 Video: