Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 1 10 100
M-PEOPLE - One Night In Heaven
Playlist
M-PEOPLE
One Night In Heaven
Právě vysílá:
Hitrádio Černá Hora
Víc muziky!

Sám doma je vánoční klasikou. Ale málo kdo ví o komedii tohle…

Sám doma je vánoční klasikou. Ale málo kdo ví o komedii tohle…

Harry, jdu do baráku! – ačkoliv na první pohled nezní vánočně, svátky bychom si bez ní jen těžko představili. Komedie Sám doma se stala tradicí, a i když byla natočena před více než 20 lety, stále dokáže pobavit celou rodinu. Stále však dost věcí o tomhle snímku nevíme.


Buzzova holka je převlečený kluk
Ve filmu byla Buzzova holka na fotce jen pár vteřin, ale jaké děvče by se k tomu upsalo dobrovolně? Nakonec režisér použil syna jednoho z členů štábu a namaskoval ho.


Film ve filmu neexistuje
Velkým bodem v celém příběhu Sám doma je černobílý film Angels with a Flithy Soul. Ten použil k zastrašení padouchů tím, že pustil předem vybranou scénu. Žádný takový film ale neexistuje. Scénu si filmaři sami vymysleli i natočili.


Křik bez zvuku
Při scéně, kdy Kevin položí Marvovi na obličej tarantuli se nám stahuje žaludek dodnes. Natáčení téhle scény s sebou nese jednu zajímavost. Aby Marv pavouka nevyplašil, musel křik nahrát bez hlasu. Samotný vyděšený jekot natočil až o pár hodin později v dabérně. Výsledek je práce střihače.


Dům McCallisterů skutečně existuje
Obvykle se filmy netočí ve skutečných domech, pokud to přímo scénář nevyžaduje. Dům ze Sám doma ale opravdu existuje, pořád stojí a v roce 2012 byl prodán za 1.5 milionu dolarů. Jeho přesná adresa je 671 Lincoln Avenue ve vesnici Winnetka, stát Illinois.


Co dělal táta Kevina?
Ne jednou se diváci ptali na otázku, čím se táta Kevina živí. Konec konců žil v ohromném baráku a mohl si dovolit zaplatit dovolenou pro celou rodinu. Ani v jednom z dílů však odpověď nenajdeme.


Harry při natáčení Kevina zranil
Joe Pesci, který si z dvojice Mokrých banditů zahrál Harryho, způsobil tehdy devítiletému Macaulay Culkinovi zranění. To ve chvíli, kdy měl zahrát, že chce ukousnout chlapci palec. Nešťastnou shodou náhod mu opravdu způsobil zranění na prstu. Jizva Kevinovi zůstala dodnes.


Objevil se ve filmu Elvis?
Z nějakého důvodu si milovníci teorie, že Král svou smrt v roce 1977 pouze předstíral, usmysleli, že je součástí komparzu Sám doma. Konkrétně, že jde o muže s bradkou ve scéně na letišti, kdy se matka rodiny hádá se zaměstnancem aerolinek.