Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 110 100
DAVID GUETTA & SIA - Titanium
Playlist
DAVID GUETTA & SIA
Titanium
Právě vysílá:
Petr Ticháček
Rádio, které hraje...

SLEDUJTE NÁŠ SNĚHOVÝ SERVIS! PŘEHLEDNĚ, KAM VYRAZIT NA LYŽE

SLEDUJTE NÁŠ SNĚHOVÝ SERVIS! PŘEHLEDNĚ, KAM VYRAZIT NA LYŽE
Zdroj: Pixabay
Datum: 15. 12. 2023
Autor: Petr Roubíček

KRKONOŠE

SKIRESORT ČERNÁ HORA - PEC POD SNĚŽKOU

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC je největší lyžařský resort v Česku, kde můžete lyžovat na 44 km sjezdovekv 5 areálech na 1 skipas. Kromě nejdelších, až tříkilometrových, sjezdovek tu najdete také dětské lokality se zázemím pro malé lyžaře, či atraktivní lyžování v podobě zábavných tratí Funline s klopenými zatáčkami a tunelem, nebo tratí s časomírou pro obří slalom a sjezd.

Využít  můžete také služby SkiResort Live - lyžařskou školu, půjčovnu, lyžařský servis, test centrum i sportovní obchod. LIVE parky pro výuku dětí s pojízdnými koberci a dětskými vlíčky provozujeme ve 4 z 5 areálů.

Jako jediní v Česku nabízíme unikátní lyžařské propojení dvou největších areálů Černé hory (Janské Lázně) a Pece pod Sněžkou rychlým skibusem SkiTour Express. Jen ve SkiResort ČERNÁ HORA - PEC se můžete svézt osmimístnou kabinkovou lanovkou ČERNOHORSKÝ EXPRESS, užít si nejstarší sáňkařskou cestu v Česku, nebo si za umělého osvětlení zalyžovat večer a to ve 4 z 5 areálů.

Více info ZDE

snimek_obrazovky_2023_12_05_113825_large


SKIAREÁL ŠPINDLERŮV MLÝN

Jeden z největších skiareálů v Česku svým návštěvníkům nabízí zhruba 27 km sjezdovek a desítky kilometrů kvalitně upravených běžeckých tratí. Na vrcholy vede několik sedačkových lanovek, včetně nejmodernější vyhřívané šestisedačkové lanovky na Pláň, a k dispozici je celá řada vleků.

Svoji ideální sjezdovku si v nabídce najdou jak rodiny s dětmi a začínající lyžaři, tak i zkušení a nároční sjezdaři a snowboardisté. Pro všechny je připraveno několik specialit v podobě funtracku (areál Hromovka) či snowparku (areál Mísečky) s celou řadou různorodých prvků na sjezdovce pro ještě větší zábavu. Místní raritou je i měřená trať Audi Race Track v horní části sjezdovky na Pláni (areál Svatý Petr), kde si můžete svůj zajetý čas poměřit s českou sjezdařskou hvězdou Ondřejem Bankem.

A jestli máte rádi nezaměnitelnou atmosféru večerního lyžování, v areálu Hromovka si určitě přijdete na své. Najdete zde totiž nejdelší a nejlépe osvětlenou sjezdovku.

U většiny horních i dolních stanic lanovek jsou pro vás otevřena stylová občerstvení, Après-Ski bary a restaurace, abyste se mohli na chvíli zrelaxovat a občerstvit.

Více info ZDE

64190_308870455840702_1693249478_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=300f58&_nc_ohc=1W-VwgB1IXEAX9mY9-H&_nc_ht=scontent-prg1-1


SKIMU MALÁ ÚPA

Ski areál Malá Úpa je zimní středisko ve východních Krkonoších, které je díky své poloze v 1 050 m n.m. jedním znejvýše položených středisek v České republice. Vysoká nadmořská výška a automatické zasněžovací systémy ručí za kvalitní sněhovou pokrývku po celou sezónu.

Areál tvoří 3,7 km sjezdovek s až kilometrovou délkou a náročností lehkou (modré) až středně obtížnou (červené), které obsluhuje sedm vleků, a dvě běžecké tratě. Pro děti-začátečníky jsou v areálu k dispozici dva dětské SKiMU parky s vyškolenou obsluhou. Celým areálem projíždí dvě linky skibusů, které jsou pro lyžaře ZDARMA.

Více info ZDE


SKIAREÁL ALDROV

Lyžařský areál Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m n.m. a lyžaři si zde mohou vybrat jednu ze 4 sjezdových tratí - 3 se nacházejí na lanové dráze nazvanéPrezidentský expres a jedna na vleku Jizerka. Čtyřsedačková lanovka Doppelmayr překoná výškový rozdíl 135 metrů během několika minut a každou hodinu přepraví až 2400 osob. Takže málokdy se stane, že byste na dolní stanici museli strávit více jak deset minut čekáním.

Díky umělému zasněžování nabízí areál vynikající podmínky začínajícím i pokročilým lyžařům po celou zimu. Na své si tu přijdou i milovníci večerního lyžování, protože sjezdovky jsou osvětlené.

Ski areál disponuje veškerým zázemím počínaje občerstvením a konče půjčovnou a servisem lyží a snowboardů - to vše v horské boudě Aldrov, která se nachází u dolní stanice lanovky. V letošním roce se propojili všechny 2 areály Vítkovického údolí (Aldrov a Vurmovka) jedním odbavovacím systémem. Vznikl  "Golden Pass", se kterým můžete navštívit lanovku a 2 vleky, to je celkem 5 sjezdovek.

Více info ZDE


AREÁL MLADÉ BUKY

Areál Mladé Buky leží ve východních Krkonoších, 6 km od Trutnova a je velmi dobře dostupný od hlavní silnice z Trutnova do Pece pod Sněžkou.

Návštěvník má u nás k dispozici moderní neplacené parkoviště, které leží několik metrů od bobové dráhy Berta a celého areálu. Celoročně otevřený rodinný areál na úpatí Krkonoš nabízí nejen zimní aktivity, ale také letní.

Díky šířce a profilu tratí nabízí areál lyžařské využití rodinám s dětmi i lyžařům hledajícím klidnější svahy a vleky bez front. 7 vleků a tří sedačková lanová dráha obsluhují 5,1km denně kvalitně upravovaných a zasněžovaných tratí.

Dětem i začátečníkům je k dispozici oddělený dětský Baldapark, jenž je vybavený pojízdným kobercem, lanovým vlekem, četnými figurkami a průjezdy pro pobavení. Večerní lyžování na 4,1km upravených a osvětlených tratí vám každý večer nenabídne žádný jiný areál v ČR.

Občerstvit se a příjemně posedět můžete v restauraci Kravín,   která se nachází na hlavním parkovišti nebo můžete využít skibary ve formě rychlého občerstvení.

Více info ZDE


SKIAREÁL HERLÍKOVICE

Skiareál Herlíkovice je lyžařský areál s dlouholetou tradicí sportovního a závodního lyžování. Nabízí komfortní a dlouhé sjezdovky s pohodlnou lanovkou.

V provozu půjčovna lyží, snowboardů i lyžařská škola. Snowpark v provozu. Restaurace i bistro přímo na svahu v provozu. Hotel a restaurace Eden v provozu.

Více info ZDE


BRET V ŽACLÉŘI

Areál akciové společnosti BRET CZ je místem s komplexními službami pro své návštěvníky. Jste přímo uprostřed lesů, a přitom všude blízko. Je odtud kousek do Polska, 10 km do Trutnova a 30 do Pece pod Sněžkou. Stačí několik minut a jste na hřebenech Rýchor.

Sjezdovky jsou vhodné pro začínající a mírně pokročilé lyžaře. Při večerním lyžování si přijdou na své i zdatnější lyžaři. Tratě jsou sněženy systémem na výrobu umělého sněhu a upravovány rolbou. Můžete využít tří lyžařských vleků, na které platí jednotné vstupné. Snowboarďákům dveře nezavíráme.

Více info ZDE


JANOVIČKY U BROUMOVA

Lyžařský areál Janovičky nabízí přes kilometr technicky zasněžovaných a denně upravovaných sjezdovek vhodných především pro rodiny s dětmi, ale také pokročilejší lyžaře. V areálu najdete půjčovnu lyžařského vybavení, lyžařskou školu, bufet, WC a bezplatné parkování.

Více info ZDE

dscf1187_1024x683


SKI KAMENEC

Areál nabízí dvě denně rolbou upravované, uměle zasněžované sjezdové trati o délce 500 m, které jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, stejně jako pro rodiny s dětmi nebo školní výcvikové kurzy. V areálu je bezplatné parkoviště, půjčovna lyží, občerstvení. Lyžařská škola/instruktoři na objednávku.

Více info ZDE


KNĚŽICKÝ VRCH, VRCHLABÍ

Skiareál Vrchlabí Kněžický vrch se nachází 400m od centra Vrchlabí (na obchvatu Praha – Špindlerův Mlýn). Areál existuje již od roku 1992 a poslední roky prošel velkými proměnami a modernizací.

Naše 3-sedačková lanová dráha Doppelmayr Vás dopraví na Kněžický vrch (550–710 m n.m.), s krásným výhledem na Vrchlabí a okolní panorama Krkonoš. Zajišťují pohodlný přístup na běžecké tratě propojené z běžeckého areálu Vejsplachy ve Vrchlabí s Beneckem a Mísečkami, s délkou až 50km.

Sjezdovky jsou uměle zasněžované a terény jsou ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi.

V areálu též naleznete: parkoviště, občerstvení, WC, půjčovny lyží a servisy, lyžařské a snowboardové školy, ...

Více info ZDE


ORLICKÉ HORY

SKICENTRUM ŘÍČKY

V srdci Orlických hor, v okolí Zakletého vrchu, se rozkládá Ski centrum Říčky, které od roku 1960 navštěvují celé generace rodin, stovky školních výletů a nespočty sportovních kurzů. Možná jste se před lety u nás poprvé učili stát na lyžích a možná právě letos chcete své rodině ukázat Říčky jako místo, které vás teď, stejně jako před lety, okouzlí krásnou přírodou. Přestože areál Ski centrum Říčky funguje už několik dekád, stále myslíme na naše návštěvníky, pro které každou sezónu připravujeme nové technické vybavení a další zlepšení, která pobyt ještě více zpříjemní.

Ski centrum Říčky je stále lepší místo pro všechny, kteří hledají aktivní odpočinek v krásné přírodě s perfektním zázemím. Přijďte se přesvědčit i vy a poznejte Říčky na vlastní oči!

Více info ZDE


SKIRESORT DOLNÍ MORAVA

Na křižovatce u Stezky v oblacích se letos můžete rozhodnout, jestli se sklouznete po jedné z nejprudších černých sjezdovek v Česku nebo si protáhnete jízdu až ke Slonovi. Naskočte na novou sjezdovku Vyhlídková, která garantuje parádní zimní jízdu v délce 3 km ze Slamníku až ke Slonovi s nádhernými výhledy. Vyhlídková sjezdovka dotáhla délku sjezdovek na Dolní Moravě na 10,4 kilometrů a propojila obě části areálu, kde se nově můžete prohánět bez limitu v rámci jednoho skipasu.

V areálu s 8 sjezdovkami najdete 7 restaurací a après-ski barů. Tradiční horskou chatu doplňují stylové vyhřívané bary, pizzerie, restaurace či grill bar a nová panoramatická restaurace Skalka u Stezky v oblacích.  Od první stopy pro milovníky dokonale upraveného svahu, přes jízdu rolbou na sedadle spolujezdce sněžné krásky, večerní výšlapy na sněžnicích či skialpech s horským průvodcem, sněžnou jízdu na bobové dráze nebo večerní sáňkařské dráze, uvolněnou zábavu na freestylových tratích, až po objevování ledové krásy Stezky v oblacích, je Dolní Morava nabitá k prasknutí zážitky.

Letos je resort  ještě o něco více otevřený dětem. Zvýhodněné dětské skipasy jsou nově dostupné pro děti až do 15 let a novinkou jsou také zvýhodněné poslední tři hodiny lyžování.

Více info ZDE

fun_zona_slon


SKICENTRUM DEŠTNÉ

SKICENTRUM Deštné v Orlických horách je kompletně vybavené středisko zimních sportů. Na jeden skipas Vám nabídne celkem 6 sjezdových tratí všech různých obtížností. Na jejich vrchol Vás vyveze sedačková lanovka a 7 vleků. Pro vyznavače freestyle je zde velmi kvalitní, denně profesionálně upravovaný Your Gravity Park s mnoha skoky a překážkami.

Příznivci běžeckého lyžování mohou využít nástupy na více jak 100 km stop, které jsou pravidelně upravovány v rámci sdruženého projektu běžeckých stop Orlických hor.

Osvětlená sportovní (červená) a turistická (modrá) sjezdovka o celkové délce 2.100 m tvoří jedno z nejatraktivnějších večerních lyžování v České Republice.

Přímo v areálu je velmi kvalitní škola lyžování a snowboardingu pyšnící se osvědčením APUL, vlastním areálem pro děti a začátečníky s vlastními provazovými vleky a pojízdným pásem. Součástí lyžařského areálu je také profesionálně vybavený servis s půjčovnou veškerého vybavení.

Typickými rysy Deštného jsou krásná příroda, pohodová atmosféra a parkování přímo u sjezdovek zcela zdarma. Potěší Vás zde také velmi rozmanité možnosti ubytování a stravování.

Více info ZDE


SKIRESORT BUKOVÁ HORA

Spojení ski areálů Červená Voda a Čenkovice přineslo více jak 8km sjezdovek s přepravní kapacitou 7000os/hod. a lyžování na jeden skipas.

Skiresort Buková Hora je lyžování napříč dvěma údolími. Nabízí unikátní dostupnost z obou stran Bukové hory.

Vyhřívaná krytá 4-sedačková lanovka na straně Červené Vody. Velká restaurace s bohatou nabídkou jídel. Ozvučené Apresski bary s tepelnými zářiči v obou údolích. Půjčovna a servis lyží a snowboardů včetně vybavení v obou údolích.

Lyžařská škola se zkušenými instruktory pro začátečníky i nejmenší lyžaře v obou údolích.

Více info ZDE


SKICENTRUM ZDOBNICE

Lyžařské středisko Zdobnice se nachází v obci Zdobnice, která leží v Orlických horách 16km od Rychnova nad Kněžnou. Areál nabízí celkem čtyři sjezdovky a čtyři lyžařské vleky. Na hlavní sjezdovce je pravidelně pořádáno večerní lyžování.

Dostatek sněhu po celou sezónu zajišťuje výkonný systém umělého zasněžování, který pokrývá 60 % sjezdových tratí. Samozřejmostí je půjčovna, servis lyží, lyžařská škola, školka s vlastním provazovým vlekem, provazový vlek pro veřejnost, dětský koutek, občerstvení a bezplatné parkoviště přímo pod sjezdovkou.

Více info ZDE


SKIAREÁL ORLICKÉ ZÁHOŘÍ

Ski areál Orlické Záhoří bude ideální místo pro rodiny s dětmi a všechny, kteří mají rádi pohodové lyžování. Sjezdovka bude mírná, ale dostatečně široká, dlouhá 1,7 kilometru. Díky novému výkonnému systému zasněžování, budeme mít na sjezdovce dostatek sněhu téměř v každém počasí. Parkoviště bude zdarma přímo pod lanovkou.

Ohřát se a posilnit se budete moct v občerstvení přímo u lanovky. Děti nebo lyžaře začátečníky budete moct svěřit našim instruktorům.

Více info ZDE


PARTNEREM POŘADU JE ACTIVE SPORT JAROMĚŘ!