The Motto
Právě vysílá:
Tomáš Ždímal
Rádio, které hraje...

TOHLE JE 10 NEJSLAVNĚJŠÍCH GÓLŮ V DĚJINÁCH ČESKÉHO HOKEJE! Jágr, Moravec, Rachů...

Datum: 21. 5. 2019
Autor: Redakce Hitrádia

Pamatujete si ty nej góly českého hokeje?

Tady jsou:

Petr Svoboda – OH 1998

Finále hokejového turnaje století rozhodla jediná branka. Padla až ve třetí třetině z hole Petra Svobody, který tak český tým nasměroval k zisku historických zlatých medailí. Gól někdejšího obránce je možná tou nejslavnější, kterou česká historie pamatuje.

David Moravec – MS 2001

Jednu slavnou éru českého hokeje završil světový šampionát v Německu, na kterém Češi získali třetí zlato v řadě. Zlatý hattrick vystřelil v prodloužení finále s Finy legendární trefou David Moravec.

Robert Reichel – OH 1998

Semifinále naganského turnaje mezi Českem a Kanadou dospělo až k samostatným nájezdům. Zahajoval je Robert Reichel, který prostřelil brankáře Roye. Jak se ukázalo, stal se jediným úspěšným střelcem rozstřelu a jeho branka Čechy poslala do boje o zlato.

Martin Procházka – MS 1996

Finále s Kanadou na světovém šampionátu ve Vídni bylo už u konce. K tomu, aby zápas dospěl do prodloužení, chybělo pouhých devatenáct vteřin. Pak Pavel Patera přihrál Procházkovi a ten rozhodl. Češi v závěru přidali ještě jednu branku a oslavili velké vítězství.

Jan Hlaváč – MS 1999

V roce 1999 se finále hrálo na dvě vítězná utkání. Češi se v Lillehammeru v boji o zlato střetli s Finy a první zápas vyhráli. V tom druhém byli úspěšnější hokejisté Suomi a na řadu proto přišlo prodloužení, v němž se hlavního slova ujal Jan Hlaváč, který zařídil přesnou trefou zlato a položil první stupeň k zisku zlatého hattricku.

Karel Rachůnek – MS 2010

Na světovém šampionátu v Německu stáli Češi před branami finále, do něhož však měli blíže Švédové, kteří vedli v semifinále 2:1. Do konce zápasu zbývalo pouhých osm vteřin, když ze závěru před brankou Tre Kronor vypálil Rachůnek a poslal zápas do prodloužení. Češi nakonec vyhráli po nájezdech a v následném finále udolali také Rusy.

Jiří Šlégr – OH 1998

V památném turnaji v Naganu proti sobě v semifinále nastoupili dva velcí rivalové – Češi a Kanaďané. Zápas se hrál dlouho bez branek, až ve třetí třetině po buly napřáhl Jiří Šlégr, který tvrdou ránou otevřel skóre. Kanada sice dokázala vyrovnat, po nájezdech se ale z postupu do finále radovali Češi.

Jaromír Jágr – OH 1998

Jaromír Jágr dal během své kariéry spoustu slavných branek. Ta z Nagana ale byla možná nejslavnější, kterou vstřelil v národním týmu. Ve čtvrtfinálovém zápase s USA to bylo v polovině druhé třetiny 1:1, pak ale Jágr předvedl krásnou akci a poslal Čechy do vedení, které už si nenechali vzít a po výhře 4:1 postoupili do semifinále.

Jakub Klepiš – MS 2010

Že se Češi v Německu dostali až do finále, to bylo pro mnohé překvapení. V boji o zlato byli favority hvězdní Rusové. Ti se však ještě nestihli pořádně rozhlédnout a po parádním českém startu a gólu Jakuba Klepiše po pár vteřinách prohrávali. Tato branka Čechy nakopla a výrazně jim pomohla k zisku zlatých medailí.

Zbyněk Irgl – MS 2006

Na světovém šampionátu v Lotyšsku sice Češi nezískali medaile zlaté, ale i stříbro brali jako velký úspěch. Do čtvrtfinále šli totiž až ze čtvrtého místa a proti sobě měli soupeře z Ruska. Náš tým v zápase vedl už 3:1, o náskok ale přišel a tak rozhodlo až prodloužení, ve kterém se krásně trefil Irgl.