Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 110 100
CIAN DUCROT - I’ll Be Waiting
Playlist
CIAN DUCROT
I’ll Be Waiting
Právě vysílá:
Petr Ticháček
Rádio, které hraje...

V Krkonoších zatím denně jezdí lanovky na Sněžku, Černou a Čertovu horu

V Krkonoších zatím denně jezdí lanovky na Sněžku, Černou a Čertovu horu
Zdroj: snezkalanovka.cz
Datum: 22. 5. 2023
Autor: Petr Roubíček

V Krkonoších jsou zatím v trvalém denním provozu lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku, z Janských Lázní na Černou horu a z Harrachova na Čertovu horu. Další lanovky mají v květnu víkendový provoz.

Kabinová lanovka na Sněžku je v denním provozu po pravidelné jarní údržbě od 29. dubna. Od 12. května denně jezdí kabinová lanovka na Černou horu a v provozu je i čtyřsedačková lanovka na Čertovu horu nad Harrachovem.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn je od čtvrtka do dneška v provozu čtyřsedačková lanovka na Medvědín. V denním provozu bude od soboty 27. května. Druhá lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně zahájí letní sezonu 2. června.

Lanovka z Velké Úpy na Portášky zatím jezdí o víkendech, v denním provozu bude od 17. června. Lanovka Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou je v květnu a v červnu v provozu o víkendech. Lanovka z Herlíkovic na Žalý zahájí sezonu 3. června a následně bude jezdit o víkendech.

Za cestu lanovkou si turisté musejí připravit několik stokorun. Za jízdu z Pece pod Sněžkou na Sněžku dospělý zaplatí 280 korun, od 1. července to bude 330 korun. Jízda na Černou horu zaplacená na pokladně stojí dospělého 290 korun, na Čertovu horu 220 korun a na Medvědín 300 korun.