Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 1 10 100
BACKSTREET BOYS - Everybody (Backstreet's Back)
Playlist
BACKSTREET BOYS
Everybody (Backstreet's Back)
Právě vysílá:
Hitrádio Černá Hora
Víc muziky!

ZATOPENÉ LOMY NA VÝCHODĚ ČECH NEJEN KE KOUPÁNÍ!   

ZATOPENÉ LOMY NA VÝCHODĚ ČECH NEJEN KE KOUPÁNÍ!   

Koupete se rádi v přírodě? Už jste někdy navštívili tyhle lomy?


Jezera Oplatil a Hrádek

U Hrádku, na půli cesty mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, najdete jedno z nejlepších míst ke koupání v regionu. Jde o několik jezer bývalé pískovny, nazývaných Oplatil a Hrádek. Jezera nabízí velmi čistou vodu a úzké pláže oddělené zelení. Velmi oblíbená jsou i mezi nudisty a naturisty.

jezera_oplatil_a_hradek


Království zatopených lomů 

Přibližně v lichoběžníku mezi Miřeticemi, Hlinskem, Vrbatovým Kostelcem a Skutčí se nachází rozsáhlejší oblast přímo přecpaná zatopenými lomy. Jejich počet i koncentrace je jistě největší u nás. Leštinka, Zvěřinov, Kaňon, Ekhardtka, Srní, další a další bezejmenné, jistě jich jsou přes tři desítky. Některé se pyšní nádherným koupáním, jiné mají pro sebe potápěči či soukromý majitel. Část z nich je na dohled vesnice a hojně navštěvována, další ukryté v lesích jen pro vyvolené... Ale co bych tu vykládala, vyprav se tam a uvidíš sám!

kralovstvi_zatopenych_lomu


Pískovna u Mělic 

Mělická pískovna u Přelouče se dělí na dvě jezera – západní Malý písník a východní Velký písník. Obě patří k oblíbeným rekreačním lokalitám, břeh Velkého písníku je z velké části zaplněn kempy, najdou se tu i stánky s občerstvením a další zázemí. Potápěči zde oceňují členité dno.

piskovna_u_melic


Opatovický písník 

Zatopená pískovna u Opatovic patří k oblíbeným nudistickým a naturistickým lokalitám a není proto divu, že na jejích březích vyrostl jednoduchý rekreační areál s placeným parkovištěm. Nejsnáze je dostupný od železniční zastávky s poetickým názvem Pohřebačka.

opatovicky_pisnik


Lom u devíti křížků

Lom v deskovitých bílých pískovcích triasového stáří u Červeného Kostelce, zvaný U Devíti Křížů nebo také Krákorka. V lomu stále probíhá těžba a mělce zatopený je jen východní okraj dna. Je ovšem svým způsobem romantický díky ruční těžbě pískovce pro účely zahradních dlažeb a drobných staveb a obkladů. Lom je zajímavý také nálezy stop dinosaurů.

lom_u_deviti_krizku


Lom nad Slaným

Malý lůmek s jezírkem o průměru jen kolem 20 m se nachází v blízkosti Broumovských stěn, u parkoviště na východním kraji obce Slavný. Využívaný je zejména rybáři.

lom_nad_slanym


Pískovna v Adršpachu

Pískovna na okraji skalního města. 

cdd44da9_9162_4723_a249_8091f4551f2e


zdroj: www.kudyznudy.cz

Photo by form PxHere