Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 1 10 100
MAREK ZTRACENÝ - Tak se nezlob
Playlist
MAREK ZTRACENÝ
Tak se nezlob
Právě vysílá:
Roman Straka
Víc muziky!

AVICII opět v hitparádách!

Singl SOS, na kterém se vedle Aviciiho objevuje hudebník, zpěvák, rapper a producent Aloe Blacc, je první skladbou z chystaného alba TIM, jehož vydání je naplánováno na 6. června letošního roku. Na produkci singlu se podílel Tim Bergling (Avicii), Albin Nedler a Kristoffer Fogelmark.

Když Tim Bergling 20. dubna 2018 zemřel, hudba pro nové album byla z devadesáti procent hotová. Tim za sebou zanechal bohatou sbírku téměř dokončených skladeb, poznámky, emailové konverzace a textové zprávy týkající se vytvářené muziky. Skladatelé, se kterými Tim tehdy spolupracoval, se se svolením rodiny, která nechtěla Timovu hudbu nechávat zamčenou v šuplíku, rozhodli v nahrávání pokračovat. „Po tom všem, dotahovat skladby do konce… Cítím se paralyzovaný, i když o tom jenom hovořím. Ale hlavním úkolem dokončování skladeb bylo co nejpřesněji naplnit Timovu vizi, “ přibližuje nahrávání Fogelmark.

Prostřednictvím programu Fruity Loops byli Albin s Kristofferem schopni najít a zachovat Timovi přesné úhozy kláves. „Měl úplně jiný styl hraní, “ objasňuje Nedler. „Jeho prsty se občas dotkly neobvyklého tónu, což jeho skladbám dodávalo unikátní zvuk. Timovi otisky se doslova nachází napříč celým SOS.“

Ve svých osobních poznámkách Tim zmiňoval, že by chtěl spolupracovat s Aloem Blaccem, který propůjčil hlas jednomu z jeho největších hitů Wake Me Up, a tak byl přizván k nahrávání. „V době, kdy Tim SOS psal, šlo o nadčasovou skladbu. Text je evidentně o jeho vnitřních bitvách a šíří důležité sdělení – že by se nikdo neměl bát říct si o pomoc, “ dodává Blacc.

Rok poté, co Tim zemřel, se jeho rodina rozhodla založit Tim Bergling Foundation, která se bude zaměřovat především na podporu lidí a organizací, kteří se věnují prevenci duševních onemocnění a sebevražd. Dále se bude zabývat klimatickou změnou, ochranou přírody a ohrožených druhů a pomocí v rozvojových zemích. Na konto organizace poputuje mimo jiné výtěžek z prodeje výše zmíněného alba TIM. „Tim chtěl věci měnit. Založit nadaci s jeho jménem je naším způsobem, jak vyjádřit čest jeho památce a pokračovat v tom, co začal, “ přibližuje důvod založení nadace jeho rodina.

Mrkněte se na dojemné fanouškovské video k novince SOS: