Vysílací studio: 495 48 08 08
Dopravní linka: 800 110 100
U2 - Beautiful Day
Playlist
U2
Beautiful Day
Právě vysílá:
Hitrádio Černá Hora
Víc muziky!

SEBASTIAN má novinku s LIPEM!

Zpěvák Sebastian se vytasil s fungl novou písní Prach, kterou nahrál společně s libereckým rodákem Lipem, s nímž měl společný song v plánu už dlouhé roky. „S Jonášem jsme chtěli něco udělat už v minulosti, ale nikdy nepřišla ta správná chvíle. Tady se to přímo nabízelo a přišlo mi to jako správné a rozumné řešení, “ říká Sebastian.  

Cesta k písni Prach vedla přes producenta Ondřeje Turtáka, který s Lipem i Sebastianem dlouhodobě spolupracuje. Ten na jaře přišel s instrumentálem, který svou nadupanou energií zaujal Lipa, a tak k němu napsal text, jak říká: „s trochu jinou poetikou, než kterou se Sebastian dosud prezentoval. Trochu rock, trochu country a do toho metafora vztahu jakožto nikdy nekončícího zápasu. Bavilo mě to tak, že jsem k tomu nakonec dopsal i svůj rapový part. Séba pak ještě přispěl super melodickými linkami a vznikl song, se kterým jsme všichni spokojení, “ komentuje Lipo. 

Natáčení videoklipu byla skvělá týmová práce. Lipo, který klip režíroval, od začátku věděl, že relaci láska-válka bude chtít zhmotnit v konkrétním příběhu,  „a tak mě napadl děj téhle krátké road movie, která má pro mnohé možná trochu nečekané vyústění. Chtěl jsem diváka donutit sledovat video až do samého konce a nechat ho tipovat, jak to se Sebastianem dopadne, “ říká režisér. Natáčelo se v okolí Poděbrad se záměrem evokovat prostředí opuštěné zemědělské krajiny amerického středozápadu. Skvěle tomu pomohla kamera Jakuba Mahdala, který se Sebastianem navíc hraje v kapele. Hlavní roli sehrála vynikající herečka Martina Babišová, která nyní vyhrála cenu herečky roku na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu.