MENU

Na východě Čech je otevřeno přes 100 km sjezdovek, lyžuje se nejen v Krkonoších

Na východě Čech je otevřeno přes 100 km sjezdovek, lyžuje se nejen v Krkonoších
Canva

V Královéhradeckém kraji je otevřeno přes sto kilometrů sjezdovek, na kterých leží od 20 do 140 centimetrů sněhu, kombinace technického a přírodního. Kromě Krkonoš a Orlických hor se lyžuje i v některých podhorských areálech, vyplynulo z informací středisek. Hlavní areály v kraji nabízejí i na konci února velmi dobré sněhové podmínky.

V největším lyžařském středisku v Krkonoších ve Špindlerově Mlýně mají lyžaři k dispozici více než 25 kilometrů sjezdovek. "Ve Špindlerově Mlýně lyžujeme bez čekání. Na sjezdovkách je stále okolo metru sněhu a zima má stále co nabídnout. Březen přivítáme perfektními podmínkami pro jarní lyžování," sdělila dnes ČTK Vendula Kalenská ze špindlerovského skiareálu.

Na večerní lyžování lze ve Špindlerově Mlýně vyrazit denně na sjezdovku Hromova, na níž se po setmění lyžuje od 18:00 do 21:00. V okolí areálu jsou upravovány desítky kilometrů běžkařských tras.

Ve krkonošském SkiResortu Černá hora - Pec se lyžuje na 44 kilometrech sjezdovek na jeden skipas. Je na nich až 110 centimetrů sněhu.

"Lyžuje se ve všech šesti areálech SkiResortu a mezi Černou horou a Pecí pod Sněžkou mohou lyžaři přejet na lyžích a rolbami SkiTour. Pro běžkaře je na hřebenech upraveno téměř 70 kilometrů běžeckých tras," uvedla mluvčí SkiResortu Zina Plchová. Večerní lyžování ve SkiResortu nabízí například sjezdovka U lesa v Peci pod Sněžkou.

Na Trutnovsku se lyžuje i v menších a níže položených areálech, například na Kněžickém vrchu u Vrchlabí, v Prkenném Dole u Žacléře, v Mladých Bukách, Herlíkovicích, Dolním Dvoře, ve Strážném nebo v Radvanicích.

V Orlických horách v Královéhradeckém kraji se lyžuje ve všech hlavních střediscích, v Deštném, Říčkách a Orlickém Záhoří, ale i v některých menších areálech, jako je Zdobnice nebo Śerlišský Mlýn. Lyžuje se také na Dolní Moravě.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Englishman In New York
STING
Englishman In New York - STING
LIVE
Devadesátka
I Need To Know
MARC ANTHONY
I Need To Know - MARC ANTHONY
LIVE
Milénium
Tonight
REAMONN
Tonight - REAMONN
LIVE
Desítka
Bad Liar
IMAGINE DRAGONS
Bad Liar - IMAGINE DRAGONS
LIVE
Zóna lásky
Sign Of The Times
HARRY STYLES
Sign Of The Times - HARRY STYLES
LIVE
PopRock
Neutron Star Collision (Love Is Forever)
MUSE
Neutron Star Collision (Love Is Forever) - MUSE
Copyright © 2026 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.