MENU

Oprava lávky přes Huťský potok v Krkonoších je hotová. Rychleji, než se čekalo

Oprava lávky přes Huťský potok v Krkonoších je hotová. Rychleji, než se čekalo
se svolením KRNAP

Před třemi týdny došlo k nečekané události, kdy se rozlomila dřevěná lávka přes Huťský potok nad stejnojmenným vodopádem, který je součástí oblíbené modře značené turistické cesty z Rokytnice nad Jizerou na Dvoračky. S příchodem zimy a sněžením se zdálo, že oprava bude muset počkat až do jara příštího roku. Počasí ale překvapivě poskytlo pár týdnů navíc, a tak se oprava podařila dokončit ještě letos.

Původní lávka byla celodřevěná, což turistům usnadňovalo přechod přes potok. Nově byla lávka posílena pro vyšší odolnost a delší životnost. Na její opravu byly použity dva IPE ocelové nosníky, na které byly položeny modřínové hranoly. „Modřínové dřevo bylo zvoleno kvůli své odolnosti vůči povětrnostním podmínkám a dlouhé životnosti. Nová lávka bude mít také jednostranné zábradlí pro větší bezpečnost, “ vysvětluje Radek Drahný, mluvčí Správy KRNAP.

Mostek je součástí oblíbené turistické trasy a je určen výhradně pro pěší turistiku, protože v této oblasti nevede žádná cyklotrasa ani stezka pro koně.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
The Model
KRAFTWERK
The Model - KRAFTWERK
LIVE
Devadesátka
Freedom
ROBBIE WILLIAMS
Freedom - ROBBIE WILLIAMS
LIVE
Milénium
Shut Up
BLACK EYED PEAS
Shut Up - BLACK EYED PEAS
LIVE
Desítka
Hula Hoop
OMI
Hula Hoop - OMI
LIVE
Zóna lásky
feelslikeimfallinginlove
COLDPLAY
feelslikeimfallinginlove - COLDPLAY
LIVE
PopRock
Choose To Be Me
SUNRISE AVENUE
Choose To Be Me - SUNRISE AVENUE
Copyright © 2026 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.