MENU

U Kauflandu v Hradci budou závory. Dlouhodobě zaparkovaná auta budou platit

U Kauflandu v Hradci budou závory. Dlouhodobě zaparkovaná auta budou platit
Canva

V Hradci Králové na parkovišti hypermarketu Kaufland v Pilnáčkově ulici dojde k výrazným změnám v přístupu veřejnosti. Na základě oznámení, které bylo zveřejněno na úřední desce magistrátu, se plánuje zavedení závorového systému a nového dopravního značení. Tento krok má zabránit stále častějšímu obsazování parkoviště vozidly, jejichž řidiči nevyužívají služby Kauflandu, ale pouze parkoviště využívají k dlouhodobému odstavování svých aut.

Podle informací z Kauflandu je parkoviště často blokováno vozidly, která parkují na dlouhou dobu, což negativně ovlivňuje zákazníky, kteří skutečně přijíždějí nakupovat. Tato vozidla, často dodávky, zaberou parkovací místa a ztěžují dostupnost pro ostatní zákazníky. Systém závor a nového dopravního značení by měl tento problém výrazně zmírnit.

Zákazníci Kauflandu však nemusí mít obavy z poplatků, neboť první dvě hodiny parkování budou zdarma. Po jejich překročení bude nutné zaplatit poplatek, který bude možné uhradit na jedné ze dvou pokladen, které budou umístěny přímo na parkovišti. Tento nový systém by měl pomoci uvolnit parkovací místa pro návštěvníky obchodu a zároveň zajistit, že parkoviště nebude nadále využíváno jako dlouhodobé parkovací místo pro vozidla mimo Kaufland.

Další změnou bude zavedení dodatkového dopravního značení, které oznámí zpoplatnění parkování v pracovní dny i o víkendech mezi 6:00 a 21:00. Kromě toho bude na parkovišti stále platit pravidlo „přednost zprava“ v celé zóně, jak tomu bylo i dosud. Tento krok se setkal s pozitivním ohlasem od společnosti Kaufland, která považuje nové opatření za šetrné k veřejnosti, protože nabízí bezplatné parkování na dvě hodiny, což je dostatečný čas pro většinu zákazníků.

Tento krok je tedy zaměřen nejen na zajištění pohodlnějšího parkování pro zákazníky, ale i na zamezení zneužívání parkovacích míst. Zda se nové opatření setká s pozitivním přijetím ze strany veřejnosti, ukáže až čas, ale podle představitelů Kauflandu by mělo přispět k lepší organizaci parkování a zvýšení dostupnosti pro skutečné návštěvníky obchodu.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Right Here Waiting
RICHARD MARX
Right Here Waiting - RICHARD MARX
LIVE
Devadesátka
Discotheque
U2
Discotheque - U2
LIVE
Milénium
Poker Face
LADY GAGA
Poker Face - LADY GAGA
LIVE
Desítka
Every Teardrop Is a Waterfall
COLDPLAY
Every Teardrop Is a Waterfall - COLDPLAY
LIVE
Zóna lásky
Birds Of A Feather
BILLIE EILISH
Birds Of A Feather - BILLIE EILISH
LIVE
PopRock
Rescue Me
ONE REPUBLIC
Rescue Me - ONE REPUBLIC
Copyright © 2025 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.